Italian Dream – historia pewnego Ferrari F40

Spotkanie z Legendą

Dla wielu najbardziej rozpoznawalny samochód na świecie. Święty graal motoryzacji i ostatni projekt, który zatwierdził sam Enzo Ferrari. Auto stworzone przez Nicole Materazziego, autora takich cudów techniki jak Lancia STRATOS 1 , Ferrari Testarossa , Ferrari 288 GTO, GTO EVOLUZIONE i wielu innych kultowych modeli.

Ferrari F40 – bo o nim mowa. To tak legendarne i rzadkie auto, że prawdopodobieństwo spotkania go na ulicy jest porównywalne z szansą wygrania na loterii. 

Możliwość zrealizowania materiału filmowego o tej niezwykłej maszynie była dla naszego zespołu wręcz surrealistyczna. Kiedy tylko pojawiła się taka szansa przyszedł czas na plany i podróż do kolebki europejskiej motoryzacji – do Włoch. W wypchanym po brzegi sprzętem samochodzie wyruszyliśmy na spotkanie legendy. Do samego przyjazdu na miejsce nie mogliśmy uwierzyć, że będziemy nagrywać Ferrari F40!  Dopiero, gdy na miejscu zobaczyliśmy pierwszy raz na żywo ten samochód to zrozumieliśmy, że to dzieję się naprawdę. 

Mieliśmy przyjemność spędzić z tym cudem trzy pełne dni zdjęciowe. Przygotowywaliśmy video motoryzacyjne oraz materiał fotograficzny w malowniczych włoskich lokalizacjach. Przez ten czas poczuliśmy prawdziwego ducha włoskiej motoryzacji, a eteryczny duch F40 na zawsze pozostanie w naszej pamięci. 

Efektem naszej podróży jest film. który obejrzało już prawie 400 000 osób z całego świata. W ten materiał włożyliśmy sporo pracy i serca. Zapraszamy do obejrzenia – z nadzieją, że poczujecie choć cząstkę ducha F40 – zespół NeonCup.

Szczegóły projektu:

Produkcja: NeonCup Studio
Rodzaj filmu: Film Motoryzacyjny
Operator drona:  Filip Gonciarczyk

Operator kamery: Filip Gonciarczyk
Zdjęcia: Tomasz Majewski
Montaż, kolorowanie: Filip Gonciarczyk

Italian Dream - historia pewnego Ferrari F40 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki