Japan Racing Wheels Commercial

Historia kołem się toczy

Kojarzycie pewnie film Mad Max? Lejący się z nieba post-apokaliptyczny żar, swąd palonych opon, ciągła gonitwa i wszechogarniający zapach hektolitrów spalanej wysokooktanowej benzyny. Tak właśnie zapamiętamy naszą przygodę na Silesia Ring w Kamieniu Śląskim!

Zacznijmy jednak od początku. Od jakiegoś czasu realizowaliśmy duże projekt dla producenta jednych z najbardziej popularnych felg na świecie – Japan Racing Wheels.
Celem przewodnim filmu reklamowego była promocja najnowszej serii felg o przeznaczeniu sportowo-rekreacyjnym kierowanych do topowych samochodów. Projekt ten wymagał stworzenia scenariusza przedstawiającego doskonałe wrażeniach z jazdy zarówno po mieście jak i na torze.

Do projektu wykorzystaliśmy 10 najnowszych samochodów sportowych. Zatrudniliśmy również do bardzo precyzyjnych ujęć torowych topowego polskiego instruktora Porsche oraz Mercedes AMG – Janusza Dudka. Finalizacja ujęć i długich przygotowań zawiodła nas do wielkiego finału na wspomnianym wcześniej torze Silesia Ring.

Pogoda dopisała, to był chyba najgorętszy dzień w tym roku. Z jednej strony byliśmy szczęśliwi, że nic nie zakłóci bardzo napiętego planu zdjęciowego, z drugiej 36 stopni w pełnym słońcu było dla nas i dla sprzętu sporym testem wytrzymałościowym. Kolejnym wyzwaniem było kręcenie materiału w mało sprzyjających warunkach oświetleniowych. Brak chmur i wysoka pozycja słońca dawała bardzo płaską scenę przez co musieliśmy podejść do materiału bardzo twórczo.

Kadry torowe realizowaliśmy z wykorzystaniem zdalnie sterowanej kamery zamieszczonej na specjalistycznym montażu samochodowym z wielopoziomową stabilizacją systemem Black Arm™. Sprzęt tego typu pozwala na precyzyjne nagrania w ruchu przy dużych prędkościach, więc w przypadku toru było to idealne rozwiązanie. Ujęcia z powietrza filmowane były dronem DJI Inspire 2™. Sprzęt jak zawsze spisał się wzorowo i pozwolił nam rozwinąć kreatywność i uzyskać bardzo dużo wysokiej jakości materiału filmowego

Podczas całego dnia zdjęciowego na torze oprócz realizacji ujęć do głównej reklamy mieliśmy jeszcze do zrealizowania 6 filmów produktowych. Wymagało to podzielenia ekipy oraz toru na sekcje w celu zmaksymalizowania pracy oraz osiągnięcia wymaganych od klienta efektów. Całość planu była na bieżąco koordynowana zdalnie co zapewniło maksimum bezpieczeństwa dla ekipy i kierowców.

Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie, a w szczególności Japan Racing Wheels za obdarzenie nas zaufaniem. Dostarczył nam sporo radości, masę doświadczenia i poczucie spełnienia realizując z pełnym zaangażowaniem naszą pasję do tworzenia filmów.

Finalna reklama promuje nową linię felg „Super Light Series”.
Zapraszamy serdecznie do oglądnięcia materiału – ekipa filmowa NeonCup Studio

Szczegóły projektu:

Produkcja: NeonCup Studio
Rodzaj filmu: Film Promocyjny
Scenariusz: Filip Gonciarczyk
Operatorzy: Krzysztof Warwas, Nicolas Smith
DOP: Filip Gonciarczyk
Lokacja: Silesia Ring

Kierowca precyzyjny: Janusz Dudek
Camera Car: Patryk Zielonka
Operator drona: Filip Gonciarczyk, Krzysztof Warwas
Drony FPV: Piotr Zientek i Rafał Zalewski
Montaż: Filip Gonciarczyk
Backstage: Łukasz Piotrowski

Japan Racing Wheels Commercial 1